08.02.14 toimunud koolitusest

Laupäeval, 08.02.14 toimus MTÜ Nõo Ratsaklubi eestvedamisel Ecu Tallis võistluste korraldamise koolitus.

Koolituse viisid läbi oma ala ühed parimad – Andri Sabrodin (FEI II taseme takistussõidu kohtunik,Luunja Karikas, Noorhobuste Tšempionaat, jt. võistluste korraldaja )
ja Siim Nõmmoja (ERL peasekretär, Tallinn International Horse Show võistluse direktor).

Osavõtjaid oli üle Eesti. Teadmisi omandama olid tulnud need, kes on teinud väiksemaid võistlusi, kui ka need, kellel võistluste korraldamise kogemus puudub.

Koolitusel käsitleti palju erinevaid aspekte, mida tuleb silmas pidada võistlusi korraldades. Alustades esialgse idee kirjapanekust, läbimõeldud juhendi koostamisest, vabatahtlikest abistajatest, reklaamist, võistluse turundamisest, eelarvest, sekretariaadi ja sekretäri tööst, võistluste tulemuste avaldamisest ja paljust muust olulisest, mis võistlust koos hoiab.

Koolitus oli väga huvitav ja informatsioonirohke. Atraktiivseks tegi koolituse asjaolu, et iga teemat kommenteeriti näidetega elust enesest, nii õnnestumistest kui ebaõnnestumistest. Loomulikult olid oodatud kuulajate poolt esitatud küsimused, mis kõik ka vastuse leidsid.

Kellel on plaanis ratsavõistlus korraldada või teha seda suuremalt kui seni, julgeme seda koolitust soojalt soovitada. Koolitus läbitud, on tõenäosus korraldada üks hästi kulgev ja suuremate tagasilöökideta võistlus, tunduvalt suurem.

Suur tänu Andrile ja Siimule!

Nõo Ratsaklubi